InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 2
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
revelion 2006
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj revelion 2006 
Hehehe...se intampla ceea ce anticipasem. Cei care au ramas cu pensiunile nedate au inceput sa sune ei, sa trimita emailuri. Interesant! Mai bine s-ar gandi ca la anul sa nu mai ceara atat de mult in perioada Revelionului;)

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Am observat si eu lucrul asta, oricum au inceput sa apara si oferte mai decente, ceva genul 600 000lei/camera, e binishor. La Bran chiar au fost unele tun, dar s-au dat destul de repede. In special cei care au vile noi si e primul an in care le dau in folosinta, au avut preturi decente. Promotie de sarbatori Laughing

De fapt vroiam sa zic 1,2 mil/camera...600 000/persoana;)

Eu unu sunt de acord sa dau banu celor care fac turism intr-adevar...Dar nu as contribui sub nici o forma la imbogatirea sarlatanilor. Au innebunit frate cu niste mii de euro. Ideea sa ne unim fortele, sa facem recomandari sa stim unde se merita sa mergi in romania si unde nu. Sunt unii care dau oricat pentru o anumita zona, eu unu nu-s de acord, mai bine dorm in masina. Asta ne lipseste in Romania, opinia. Ar trebui nu numai sa ne vaietam vai ce scump etc ci sa luam masuri, nu mai mergem in locuri unde cer ca nesimtitii. Sau macar sa-si imbunatateasca conditiile daca tot cer atata.

..nu mai mergem in locuri unde cer ca nesimtitii. .

Romanii in general nu stiu ce inseamna boicotul.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului

Am vazut preturi bunicele in Tusnad, Sovata...Si arata bine casele, dar e cam departe parerea mea si iarna s-ar putea sa ai surprize. Bine am vazut pensiuni in care pretul e in forinti. Nu stiu daca ni se adreseaza si noua ofertele sau sunt strict pentru unguri:))

La Tusnad mergem si noi in final. Am gasit o vila cu 1000 euro, Vila Frida, o sa fim cam 18 insi asa ca ne scoatem bine la banuti. O sa va povestesc dupa cum a fost;)

Atata timp cat n-o sa aveti la voi steagul, distractie placuta! Laughing

Nu facem noi treburi d-astea, suntem precauti;)

Mesaj Moeciu 
De zona Rucar - Moeciu - Bran ce ziceti?
Merita 50 Euro pe zi de persoana pentru revelion? sau 500 de Euro sejurul unei persoane?

Mesaj Re: Moeciu 
Mildred a scris:
De zona Rucar - Moeciu - Bran ce ziceti?
Merita 50 Euro pe zi de persoana pentru revelion? sau 500 de Euro sejurul unei persoane?

nu merita dar preturile sunt cum sunt pentru ca exista oameni care cred ca merita si dau banii astia.

despre revelion: estimez ca 20% din pensiunile din zona bran-moeciu o sa fie neocupate.

Lasa ca am gasit si cu 65 euro de persoana pe zi, pensiune completa la Moeciu... Cum naiba sa ceri atat pana la urma intr-un sat? Mergi de ti se acreste pana gaseseti un magazin amarat, si ala fara tigari si arata nasol rau in interior. Probabil sunt mai multe, eu am dat doar peste unu si naspa rau. Imi place rau acolo painea...costa vreo 20 000lei da e foarte buna Laughing Asa e mult mai misto la Dambovicioara, macar mai ai un restaurant fain, oamenii sunt mult mai de treaba si simtiti, preturile nu-s exagerate nici la cazare, nici la mancare si peisaj de peisaj;).

Au inceput ofertele last minut de Revelion. Hehehe, ce au lasat baietii la pret, sunt probabil disperatii care n-au inchiriat pana acum. Am vazut in Parang cu 500 000lei patul pe zi, in Vrancea cu 250 000lei pe zi de persoana, cu 900 - 1000 euro gasesti vila lejer in Bran, Moeciu, Busteni. S-o tina tot asa;)!

Mesaj Rev 2006 
Ca tot veni vorba ... Familia Ionescu ... va hotaratzi anul asta unde facetzi rev-ul? Sau e timp si la anu'?

Raspunde la subiect Pagina 1 din 2
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni