InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Cazare in Brasov
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Cazare in Brasov 
Am fost la mijlocul lunii septembrie (2007) in Brasov, pentru 3 nopti.
Am hotarat sa nu mai mergem la Hotel Coroana (unde personalul parca este coborat din era comunista, la fel si mobilierul din camere), asa ca am mers la Pensiunea Ambient (nu Hotelul cu acelasi nume).

Am fost multumiti si de camera, si de personalul amabil, pana la plecare.
Am observat a doua zi ca au aparut discret 2 pungi cu alune, iar a treia zi o cutie de biscuiti.

La plecare receptionera ne-a informat ca mai avem de plata consumatie de la bar. Cand am intrebat ce anume se presupune ca am consumat, surpriza, 2 pungi de alune si o cutie de biscuiti. Iar asa zisa chitanta era scrisa pe o hartie format A6, fara antet, fara stampila, doar o lista si o semnatura ilizibila.
Dupa protestele mele si explicatiile cand au aparut obiectele cu pricina, receptionera a cedat, spunand ca probabil nu au fost puse de la bun inceput in camera.
Bine ca am platit camera de cand am sosit, ca ma trezeam ca nu mai costa tot atata la plecare.

Ca sa nu mai spun spectacolul in care s-a petrecut predarea camerei, cand doua femei de serviciu cu un walkie-talkie s-au dus in camera sa vada daca lipseste ceva, si au confirmat receptionerei printr-o a doua statie ca totul este in regula.
Adica nu s-a mai consumat nimic de atunci (la ce altceva sa fi apucat sa se uite in nici 10 secunde cat le-a trebuit sa confirme?).

PACAT.

Am plecat de acolo cu un gust amar, si cu gandul "pe aici nu mai calc".

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
noi vrem sa facem o mica excursie acum si am hotarat sa mai schimbam locurile din valea prahovei / moeciu unde ne ducem de vreo 4 ani cu altceva...

mi-e teama insa sa nu ni se intample vreo 'nefacuta' cum ai patit tu si sa ramanem cu un gust amar ...

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
super jenante ambele faze...
noi vrem sa facem o mica excursie acum si am hotarat sa mai schimbam locurile din valea prahovei / moeciu unde ne ducem de vreo 4 ani cu altceva...

mi-e teama insa sa nu ni se intample vreo 'nefacuta' cum ai patit tu si sa ramanem cu un gust amar ...

Noi ne-am dus de fapt la Brasov pentru un curs de cateva zile, iar cei de la scoala ne-au recomandat Hotel Ambient, nu Pensiunea Ambient, desi sunt din acelasi grup (proprietar), Casa Jasmine, sau Hotel Oasis. Din pacate toate sunt la 270 RON pe noapte. Asa ca am hotarat sa nesocotim recomandarile si sa salvam cativa banuti, si totusi sa stam in Brasov, nu in Sacele, la Pensiunea Katalin (care era a patra recomandare).

Poti incerca la una din cele 4 recomandari pe care le-am primit si noi. Pana la urma daca este vorba de o cazare de o noapte merge, diferenta nu este asa de mare.

Mesaj CAZARE BRASOV apartamente in regim hotelier 
Cazarea in apartamente si garsoniere in regim hotelier la un standard de 3 stele este o alternativa pentru mijloacele clasice de cazare. Mai spatioase, confortabile, echipate complet, amplasate central in Brasov, acestea va ofera o alternativa viabila de cazare in Brasov.
Apartamentele in regim hotelier confera spatiu si intimitate pentru calatoriile dumneavoastra de afaceri sau ca turist.

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni