InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Gata a trecut febra
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Gata a trecut febra 
a trecut "febra" revelionului si hop toti cauta clienti la preturi bune si acesibile ... m-am interesat in Parang ...
hotelul Parang, internet, masa de tenis, sauna, plus ski si alte sporturi extreme (parapanta etc...) camera decenta baie, deci conditii (o sa scanez pliantu si o sa-l pun la acest post) doar un milion camera pret hotel doua stele, iar la pensiuni pretul oscileaza intre 200 si maxim 400 in functie de utilitati si pretentiile fiecaruia... pentru impatimitii ski-ului pot sa spun ca e foarte eftin eu unu nu am reusit in 5 ore de ski sa sparg mai mult de 200k (o urcare 300metri 10k si una cu ocolire prin padure prin fata hotelului(1km) 20k deci preturi decente

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
A trecut pe naiba..sa vezi preturi in Poiana Brasov, Brasov, Predeal, de nu te apropii. Probabil datorita faptului ca sunt multi turisti la ski. Toate pensiunile ca sunt 2 stele ca-s 4 au preturi de la 1,5 mil pe camera. Si in Predeal la fel. De hoteluri ce sa mai zic ca nu te atingi, de la 50 euro camera in sus.

n-a trecut nimic... ia uite aici: http://www.roturism.com/stiri_turism/Poiana_Brasov___Totul_este_ocupat-49.html
http://www.roturism.com/stiri_turism/Turcii_au_cotropit_Poiana_Brasov-50.html

"Am platit 400 de euro pentru o saptamana. In statiunile din Turcia as fi dat de trei ori mai mult in aceasta perioada" - Seras Ozturk, turist turc" - asta e o minciune sfruntata.

la fel vrajeala asta ca in Romania e mult mai ieftin decat in Austria nu tine deloc. In Poiana Brasov se schiaza de 2 ori mai prost si preturile sunt de 2 ori mai mari.
Problema la noi e ca nu s-a construit aproape deloc in ultimul timp, cateva pensiuni aparute nu au cum sa absoarba valul mare de turisti din ultima perioada. Trebuie construite niste hoteluri adevarate, apoi o sa scada sigur si preturile...

Sa se construiasca ? la noi ? deocamdata merge si asa , profitul se scoate rapid , investitia e pe cateva sezoane , daca se investeste intr-un hotel , e investitie pe 15-20 ani , nu au oamenii timp sa astepte atat , cata vreme inca mai sunt turisti care vin la preturile lor ,nu e nici o problema .

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni