InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
hotel stefania costinesti
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj hotel stefania costinesti 
hotelul Stefania din Costinesti este hotelul care m-a convins sa nu mai vizitez litoralul romanesc.
camera in care am fost cazati era decenta dar in nici un caz nu corespundea standardului 3*
privelistea de pe balcon era jalnica: in stanga magnifica panorama a pietei din costinesti , in dreapta o turma de panouri solare instalate pe o centrala termica (asa parea).
am fost initial pacifist - m-am gandit ca totusi distractia o sa fie pe plaja si pe terase, nu in hotel Cool
prima masa de pranz a curmat bunele mele intentii, mi-au adus un snitel asezonat cu un fir de par negru lung (firul nu-l cerusem Rolling Eyes )
intamplarea nu a fost singulara, pe parcursul sejurului au mai intervenit si alte "mici neplaceri" : cartofi maro inchis (prajiti a 2-a oara), paine uscata (culeasa de la alte mese probabil), supa neincalzita bine.

concluzia: 80% din turismul de pe litoralul romanesc este facut in bataie de joc, rezultat direct al angajarii personalului sezonier necalificat.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
La particulari gasesti ceva mai ieftina cazarea decat la hotel, si nu esti obligat sa mananci acolo. La hotel iti dau bonuri de masa si vrei nu vrei trebuie sa le consumi, ti le includ in pretul biletului (daca te duci cu asa ceva). Daca nu te duci cu bilet, oricum nu se merita, pt ca ai camerele de la 1,2 mil in sus.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pai nu-i mai bine sa-ti iei cortu' si conserva si sa mergi in Vama Veche?!?

pai nu-i mai bine sa-ti iei cortu' si conserva si sa mergi in Vama Veche?!?

e marfa cu cortul dar la o anumita varsta ti se ia si primeaza confortul in fata pretului

nu cred sunt sigur ca toti hotelieri te trateaza altfel daca platesti cu bonuri ca de nu le mai raman lor

Multumire!
Ma numesc ANTON FLORIAN PUIU, sunt din Bucuresti, MMDD(317 75 56) si am fost cazat la Hotel Stefania din Costinesti in perioada 18-22. 06. 2007
Va pot spune ca am fost placut impresionat de conditiile oferite: cazare de 4 stele si o mancare la restaurantul complexului de cea mai buna calitate. Iar pe deasupra mi-a facut o deosebita placere sa cunosc pe proprietarul complexului dl. ION MIHAI care de departe se ocupa de acest coplex hotelier ca de propria casa.
Va recomand tuturor sa aveti incredere in serviciile oferite si apoi sa va spuneti parerea pe acest forum.
Sunt convins ca va veti felicita de alegerea facuta.
VACANTA PLACUTA!

Multumire!
Ma numesc ANTON FLORIAN PUIU, sunt din Bucuresti, MMDD(317 75 56) si am fost cazat la Hotel Stefania din Costinesti in perioada 18-22. 06. 2007
Va pot spune ca am fost placut impresionat de conditiile oferite: cazare de 4 stele si o mancare la restaurantul complexului de cea mai buna calitate. Iar pe deasupra mi-a facut o deosebita placere sa cunosc pe proprietarul complexului dl. ION MIHAI care de departe se ocupa de acest coplex hotelier ca de propria casa.
Va recomand tuturor sa aveti incredere in serviciile oferite si apoi sa va spuneti parerea pe acest forum.
Sunt convins ca va veti felicita de alegerea facuta.
VACANTA PLACUTA!

mie-mi miroase a 'spam creativ' ce scrieti dvs. aici Twisted Evil

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
nenea puiu nush cu cat te-a platit sa ridici in slavi hotelul stefania dar iti spun eu cum sta treaba ! este un hotel scump ! eu am ales sa stau la 4 stele cu priveliste spre plaja costinesti.....toate frumoase aici....pt banii platiti (peste 100euro pe noapte-1 -10 august) ziceau ca exista internet in camera...si mi-am luat laptopul de acasa si ajuns acolo surpriza .....au net dar nu au cablu pt ati conecta laptopul...deci l-am luat degeaba.....si acum sa vb despre restaurantul stefania de 3 stele.....ospatarii sunt maltratati cu alte cuvinte acolo.....lucreaza de dimineata pana seara......mancarea este relativ scumpa,f putina,cu gust de cantina si comanda nu mi-a venit niciodata in mai putin de o ora.......lasa de dorit un ultimul hal......

In vara anului 2008 am fost cazati la Stefania...groaznic!Nu tot la ce se face reclama pe net,e si in realitatea.Nu inteleg cum de-a meritat 3,respectiv 4 stele.Am mai fost cazati la hoteluri de 3 stele ,pe litoral si a fost ok,dar Stefania m-a facut sa nu mai merg niciodata in Costinesti.
Camera:
-au un frigider in camera,dar gol.Iar pe internet scria ca au minibar.
-nu au aer conditonat(in corpul de 3 stele)
-balconul este foarte periculos ptr cei care au copii mici:distanta dintre barele din lemn,e mai mare de 35 de cm,iar ele incep dintr-un perete si se termina...in aer.Adica intre barele care te spijini cand stai pe terasa si perete e distanta de vreo 40 cm.
-cimentul de pe jos din balcon,e mai rau ca pe un drum de tara
-nu au jaluzele intunecate;au jaluzele verticale bej,de birou,iar la 6 dimineata iti bate soarele in ochi
-nu au mapa cu prezentarea hotelului(de ex.:nu aveam idee la ce h incepe micul dejun)
-calitatea patului si a saltelei e sub orice critica.Dupa un sejur,te trezesti cu niste dureri de spate.
-camerista venea sa faca curat,o data la cateva zile.Prosoapele si asternuturile de pat,le schimba dupa 4 zile.In 2 saptamani,nu a golit niciodata scrumiera.Iar curatenia in camera era superficiala,pe sub pat nu ajungea niciodata cu aspiratorul.
Restaurantul si chelnerii:
-intotdeauna trebuia sa astept 20-30 de min ca sa ma serveasca.
-in fiecare zi acelasi meniu,cu toate ca pe net scria ca micul dejun e bufet suedez.Micul dejun era:o rosie,o felie de castravete,20 de gr de cascaval,un cub de branza topita,o zi omleta,iar urmatoarea zi era ou fiert.Ceai sau cafea rece.Micul dejun era pana la ora 9 si trebuia sa astepti sa te serveasca,iar daca depasea ora 9,chelnerii nu mai vroiau sa te serveasca si mai faceau si misto din tine.
Receptie:
-era un individ arogant si impertinent care era pe la receptie si se dadea drept"sef receptioner",si in realitatea sefa receptionera era o doamna.
Aproape in fiecare zi aveam discutii si neplaceri cu personalul de la receptie,dar si cu chelneri.
Camera avea privelistea in spatele hotelului,dar numai priveliste nu era aia:se formase un drum,pe care lumea il folosea de mers la plaja.Deci continuu era populatie si vorbaraie.Nu mai spun ca trenul trece la vreo 50 de m de hotel,si trece destul de des si suiera si e atat de placut,mai ales noaptea.
Nu inteleg cum de merita stele acest"hotel".Cred ca daca exista un pat->1 stea;daca au dus->2 stele,daca au wc->3 stele.Si uita asa au 3 stele,respectiv 4.Diferenta dintre corpul de 3 si 4 stele era ca cel de 4 stele are aer conditionat.Atat.
Si mai e si scump,adica o camera dubla ,in corpul de 3 stele=250 RON.
Pai,atunci hotelurile de 3 stele care au conditiile adecvate si piscina,lift,rampa ptr handicapati,etc,cate stele ar trebui sa le acorde?7?
Nu mergi la Stefania ca o sa regretati banii si ca nu au conditii(ceea ce au ei in dotari,e echivalentul hotelurilor de 1-2 stele) si in plus va mai faceti si un pachet de nervi!

Este adevarat ceea ce scrie anonim in legatura cu hotelul Stefania.Am fost si eu vara aceasta cu familia si copii si toti am avut numai nervi de tras.Este hotelul-cosmar!

Mesaj hm!hotel stefania? 
acum 2 ani am lucrat la acest hotel.depinde cum privesti lucrurrile.parerea mea e ca d-l mihai e o persoana deosebita dar...care e inconjurat de angajati care si vad mai degraba propriile interese decat pe cele ale institutiei.imi aduc aminte ca am muncit enorm in vara aceea,erau critici dar parca f slabute comparativ cu cele din acest an.

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni