InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
La munte sau la mare ?
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj La munte sau la mare ? 
Eu una am ales de vreo doi ani sa-mi petrec timpul liber numai la munte.
La munte foarte rar se intampla sa ai surprize in ceea ce priveste mancarea, cazarea etc. La mare, probabil tocmai din cauza ca au clienti doar vara, sunt toti interesati numai sa faca bani. Asa ca din cand in cand iti mai servesc un copanel prajit cu o saptamana in urma, cascavalul adunati din resturi, cartofi prajiti a 2-a oara etc, sunt chestii care mi s-au intamplat. Imi place sa stau pe plaja, sa intru in mare, dar nu la conditiile de cazare si mancare oferite de cei de acolo.
Si oricum la preturi sunt chiar mai mari decat un sejur in afara. Voi ce ziceti?

In principiu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste mancarea, dar vara imi place mai mult la mare. Plus ca ai de ales unde sa mananci, unde sa stai, nu-s toti nesimtiti. Eu am mancat super la Pizzeria Alberto, in Costinesti. Bine cu servitul cam lasa de dorit. Am asteptat cam mult sa fiu servit, dar a meritat. Si la restaurantul Scoica mananci super bine, iti aduc portii foarte mari si sunt ok la pret.

Eu prefer tot muntele, dar as vrea sa mai vizitez si altceva in afara de Valea Prahovei. Daca stiti si alte zone faine spuneti-mi si mie, eventual unde ati stat, preturi etc. Pe net am vazut preturi decente la cazari prin Harghita si conditii faine. Ati fost vreodata pe acolo, v-a placut?

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Din ce-am vazut pe net e faina zona carstica Padis, din Muntii Apuseni. Peisajul e superb si de vizitat la greu. Poze gasiti pe www.padis.ro . Chiar as merge la vara acolo, suna interesant, desi am auzit ca traseul e super greu de facut, iti trebuie ceva antrenament.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Din ce-am vazut pe net e faina zona carstica Padis, din Muntii Apuseni. Peisajul e superb si de vizitat la greu. Poze gasiti pe www.padis.ro . Chiar as merge la vara acolo, suna interesant, desi am auzit ca traseul e super greu de facut, iti trebuie ceva antrenament.

intradevar peisajul este deosebit (cel putin in poze) !

Ce mare??? Uitati-va cum ninge afara Laughing . E vreme de ski si de mers la munte Wink

Dupa ce vedeti pozele superbe din Muntii Fagaras, Bucegi, Postavaru sigur veti uita de mare.

Pai depinde in mod certe de vreme si anotimp. Daca ar fi sa ma intrebati in general, as spune clar MARE. Dar Iarna este clar ca nu ai ce sa faci la mare si prefer muntele. Desi sunt ceva cluburi interesante prin CT pe unde as merge si iarna Cool

Mesaj Ideal ar fi asa 
Vara la mare (macar o saptamana la Costinesti sa simti atmosfera electrizanta de pe plaja)
Iarna la munte sa simti cum shuiera vantul cand cobori pe schiuri.
Dar daca timpul si bugetul nu permite doua concedii prefer o zona de munte unde stiu ca pot sa ma si racoresc.
Un strand frumos cum este in Brasov, face toti banii si luxul de acolo te face sa uiti de mare.
Oricum marea e ok pt tineret, pt cei cu servici, familie copii cred ca e recomandat muntele ca sa-ti incarci bateriile cu ozon.
Sa auzim de bine!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
si eu sunt de acord cu ideea de a merge la munte si am gasit si cazare ieftina si sincer chiar foarte confortabila......este un hostel exact in centrul brasovului si pretul unui pat este de 10 euro pe noapte mie mi sa parut super ieftin in comparatie de celelalte hosteluri care sunt mult mai jalnice si preturile sunt mai mari......daca sunte-ti interesati intrati pe www.casualhostel.ro si va faceti rezervare si acolo vedetzi si camerele....sper ca am fost de ajutor

[/b]

nici mie nu prea mai imi place litoralul romanesc de vreo 2 ani din cauza mizeriei, dar tot am mai fost la mare, pana la urma conteaza si cu cine te duci. probleme cu mancarea cu cazarea nu am avut niciodata pe unde am fost, nici la munte nici la mare. tre cat de cat sa iti alegi locatiile bine inainte sa te duci undeva, gen locuri recomandate de prieteni, amici sau locuri unde ai mai fost si te-ai simtit bine. cand e vorba de concedii merg pe alte premize : adica vara la mare si iarna la munte.

daca vreti sa incercati ceva nou va recomand Vatra Dornei, atat vara cat si iarna. Nu va ganditi ca e departe ca sigur nu o sa mai ajungeti acolo.

decat marea romaneasca mai bine prefer muntele romanesc! e mult mai frumos, parerea mea...la mare se merita sa mergi in strainatate! Rolling Eyes

am fost de curand la semenic...dezastru...nu e ingrijit Crying or Very sad

Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni