InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
oferta de revelion la pensiuni in zona Bran-Moeciu
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj oferta de revelion la pensiuni in zona Bran-Moeciu 
anul acesta am observat ca in zona bran-moeciu preturile si conditiile pentru revelion la pensiuni de 1-2 margarete sunt in mare parte aceleasi: 1 milion pe zi de persoana , minim 4 nopti.
mi se pare exagerat - e cam de 4 ori mai mult decat in mod normal si aproape dublu fata de anul trecut - dar deja e o obisnuinta, noi turistii nu putem decat sa ne resemnam..
cel mai frapant este faptul ca toti au aceleasi preturi, indiferent de confort (vorbesc de 1-2 margarete desigur)
Shocked

conceptul asta ar trebui branduit: cooperativa bran-moeciu

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Da, asa este. Mai nasol e ca se liciteaza, azi e un pret , maine altul. Cautam de aproape 2 luni si nimic, ori foarte scump, ori ieftin si dat:).

Clar sunt vorbiti intre ei. Peste tot cam acelasi pret. Dar parerea mea ca vor lasa pretul mai jos in decembrie daca nu reusesc sa inchirieze si chiar sper sa fie asa. Apropo la ce spunea Maya de licitatie, am patit-o pe pielea noastra. Am vrut sa facem revelionul la aceeasi cabana de anul trecut, la Sirnea. Am vorbit de anul trecut cu proprietara, in vara asta am fost iar sa ne asiguram ca n-o da la nimeni, in toamna am trecut pe acolo sa o intrebam de avans. Si stam noi linistiti ca avem unde sa facem revelionul cand am primit telefon de la ea ca ii pare rau dar i s-a facut o alta oferta si n-a putut refuza bla bla. Ma scoate din sarite faptul ca nu te poti baza pe cuvantul lor. Pentru cateva milioane in plus sunt in stare sa-ti returneze si avansul. La anu clar cautam ceva in afara, sunt aceleasi preturi, dar esti tratat altfel.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunt in asentimentul vostru. pe mine cel putin m-a facut sa ma clatin oferta celor din moeciu, asa ceva nu se poate.nu pot sa inteleg pe ce cer atata banet

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni