InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
pensiuni "fake" pe net
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Am patit la fel cu ocazia vacantei de 1 Mai, cand am gasit VILA DANIELA*** de pe Str. Cuza-Voda nr.53, BUSTENI, detinuta de BULIGA ROMEO. Pozele erau frumoase, oferta avantajoasa asa ca am facut rezervare pentru 30 RON/pers/noapte cu avansul pe o noapte pt o garsoniera cu bucatarie utilata si baie proprie exact cum scrie in reclama de pe site. Acces la sala de mese, gratar la dispozitie, transport inclus. TOTUL ERA PERFECT
ACUM ADEVARUL. Vila e de 2* si nu 3*, pozele de pe site sunt facute cu vila noua in timp ce ei cazeaza si in corpul veki unde conditiile nu sunt nici de 2*, camera avea 10mp si avea inghesuite 3 paturi veki ( 5 locuri), o masa scorojita cu un tv de 14 inch fara telecomanda si o soba dezafectata in care se afla mancare stricata. Frig, mizerie si mirosea ingrozitor de la mancarea stricata si tampoanele lasate in soba de fostii turisti !!! Baia era comuna cu alte camere, mucegaita si nu avea o caditza de dush, fiind nevoiti sa ne spalam langa wc si unica scurgere deservea si kiuveta si dushul si wc ul. Frigiderul era si el separat , pe un hol, find o vekitura de artic de pe vremea lu bunik. Bucataria era aceeasi si pt noi si pt toata vila cat si pt familia propietarului si nu oferea conditiile mentionate pe site. Sala de mese : 2 banci cu scanduri prinse in pioneze si o masa cu vopsea scorojta si rupta cu muste si panze de paienjeni. Gratarul lipsea cu desavarsire. Buletinul ne-a fost oprit de patron care ne-a luat imediat toti banii pana sa ne dam seama ca am fost pacaliti si fara a emite o factura. Cand am vb sa luam camera care ni se cuvenea sau una mai buna contra cost, acesta ne-a reprosat ca i-am dat peste cap planurile si ca el nu are alta camera, sa ii multumim ca ne-a luat doar 30 de persoana si transportul, cu o dacie ponosita cu franele busite, a fost gratuit. Nici varianta sederii unei singure nopti si inapoierii restului de bani nu i-a convenit mentionand pentru a 2 a oara ca i-am dat planurile peste cap. A fost nevoie de o cearta de 1 ora si telefon la OPC pentru a ne gasi o noua cazare. Noua locatie kiar a fost 3*, la 40 Ron/pers in loc de 30 Ron cat ne-am inteles initial, dar nici acolo nu am primit factura si chiar ne-a fost cerut un "bacshish" pentru transport.

VILA DANIELA-BUSTENI a lui BULIGA ROMEO
Am fi rezistat in asa conditii ca doar nu ne-am nascut in puf, dar nu la aceste preturi cand la particulari pt 20 RON conditiile sunt mult mai bune si nu mi se impune un avans sau sa mi se retina buletinul. Atitudinea patronului a fost execrabila.
Voi reveni cat mai curand si cu poze

AVETI GRIJA LA VILA DANIELA-BUSTENI-BULIGA ROMEO

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mesaj raspuns la comentariul de mai sus 
probabil persoana "binevoitoare" face parte din concurenta pensiunii daniela ,dar eu am fost de 2 ori acolo si va spun cu mana pe inima ca ,pensiunea chiar este de trei stele,dealtfel cum se vede pe toate siteu-rile ,camerele sunt ireprosabile si gazda la fel.nu stiu ce corp vechi a vazut domnul de mai sus dar eu din ce ma vazut toata cladirea este noua.pacat ca exista asemenea persoane care nu stiu decat sa murdareasca munca oamenilor.rusine.

De obicei cand doriti sa va duceti intr-o pensiune sau locatie, recomand sa cautati pe net si pe forumuri referiri la pensiunea respectiva sau la obicetivul turistic pe care doriti sa-l vizitati. Astfel veti fi sigur de ce gasiti acolo Smile

Mesaj etica in acest domeniu este ZERO 
Fac un mare deserviciu tuturor procedand in acest fel cei cu pensiuni.
In final ei vor fi cei ocolitzi si ramasi pe dinafara.
Eu inchiriez garsoniere in regim hotelier in Craiova, dar pretul este in mod clar afisat pe site.
Este extrem de important ca pozele sa reflecte exact realitatea.
p.s. exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie la Costineti la vila HARIS.
pun poze din vila cea noua, renovata si cand te prezinti acolo te cazeaza in camere vechi.
Sa le fie RUSINE!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Din pacate eu lucrez in turism, si va zic cu durere in suflet ca aveti dreptate.
Dar sa va mai spun si un lucru rautacios: ASA VA TREBUIE.

Cel mai indicat lucru e sa va adresati unei agentii de turism din urmatoarele motive:
- incheiati un contract si aveti pe cine trage la raspundere daca aveti probleme de orice gen
- in cazurile dvostra mentionate mai sus care is destul de grave puteati sa refuzati cazarea si va dadeau banii inapoi
- toate unitatile de cazare SUNT VERIFICATE si daca nu corespunde cu realitatea noi stim si va sugeram sa nu va cazati.
- platiti pretul mult mai mic tariful de agentie decat cel de receptie

Si acum ca o completare va pot spune ca se poate intampla oricum, inclusiv mie, care tatal meu e manager de agentie de turism si eu m-am incapatzanat sa ma duc pe cont propriu cu prietenele.Va spun ca nu am mai fost la wc in curte la comun in frig si exact " o gaura" in pamant de f mult timp, ei anul acesta am fost si am dat si bani pt asta, tv la fel mic, totul vechi si miros de mucegai cand puteam sta frumos in Mamaia Smile si la 10 persoane aveam si 1 gratuitate.
Deci nu este chiar de condamnat insa sa va ganditi ca greseala o faceti pe banii si concediul d-voastra si cum spunea cineva mai sus exista acum pe internet o sumedenie de site`uri si forum`uri.. nu va mai duceti dupa ureche..utilizati internetul si intrebari intr`o agentie, ca pe informatie nu va cere nimeni bani

O zi buna si sper sa aveti concedii frumoase si reusite

Mesaj da si nu 
Sunt pensiuni care afiseaza pe site-uri poze ,, lucrate`` dar nu cred ca un manager/ proprietar ar risca un control in urma unei sesizari doar ca sa nu piarda o camera cazata (mai ales de 1 mai cand pensiunile nu fac fata solicitarilor).

Exista site-uri care nu posteaza decat poze facute de angajatii site-ului pentru a evita astfel de ,,neintelegeri``.

Teodor Popp (manager Pensiunea... fara Nume )

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mesaj PESNIUNEA NEA NELU NU EGZISTA 
In atentia celor care administreaza siteul pensiunea nea nelu este o pacaleala de 1 an este trecut nr meu acolo si lumea ma tot suna va rog sa scoteti anuntul sau macar lumea sa stiie ca e pacalela sa nu mai sune .

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni