InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Praga
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Praga 
Am fost in primavara in Praga si pot spune ca e un oras impresionant. Chiar ai ce vizita si tot timpul am avut senzatia ca-l cunosc de cand lumea, parca as fi copilarit acolo. Te simti fain, in largul tau. Bine sunt intr-adevar cam reci cehii si nu prea stiu engleza, majoritatea putina franceza, germana. Dar daca te acomodezi, te descurci. M-a surprins ca nu gasesti nici un indicator in alta limba decat ceha si mai mult intuiam cam ce ar insemna. In rest, nu iei tzeapa nici la mancare, nici la cazare. Betooooon de oras, m-as intoarce acolo oricand;)

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sunt de acord cu tine Maya! Praga ramane orasul meu preferat! nota 10!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sunt de acord cu haihui_prin_lume: Praga este cu adevarat un oras de nota 10. Ai foarte multe de vizitat si e unul dintre cele mai romantice din Europa.
Transportul in comun este foarte bine pus la punct, in Praga exista 3 magistrale la metrou ce acopera tot centru, legaturile sunt foarte bune (18 coroane calatoria sau 100 coroane / abonament pentru o zi - cu abonamentul pentru o zi poti sa circuli si cu tramvaiul).
Mancarea este mai scumpa in centru (dar nu foarte). Eu am stat la hotel City Central 3* si am dat 209 euro (in martie). O sa ma mai duc in toamna cu aceeasi agentie (e ceva mai scump, dar merita Smile).

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Praga este urmatorul meu oras eropean pe lista. Am citit foarte multe articole despre acest oras si nu am gasit pe nicaieri pareri negative. Este un oras bogat in istorie,foarte romantic chiar ai ce vedea. Merita sa iti duci iubita intr-un astefel de loc daca vrei cu adevarat sa ii faci o supriza.

Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni