InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Recomandari din Baile Herculane?
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Recomandari din Baile Herculane? 
Am dori sa mergem la Baile Herculane. Insa ce am auzit despre hotelurile de doua stele vechi m-au facut sa ma ingrozesc, iar la Hotel Ferdinand este intr-adevar de 4 stele, dar cam grea factura pentru buzunarul nostru.
Caut ceva de 3 stele, cu conditii acceptabile, si cu personal amabil. Si nu as vrea sa ma duc in concediu, ca sa trebuiasca sa verific fiecare litera, cifra din facturi... Oare cer prea mult?

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
http://www.roturism.com/cazare/hotel-saras-sons-baile-herculane-1062.html

e construit in 2001

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Multumesc. Am remarcat si eu acest hotel mai tarziu. Am sunat deja in aceasta seara, dar nu mai au locuri.
Care ar fi a doua optiune?

Pana la urma am fost la Hotel Ferdinand 4*.
Povestea este insa urmatoarea:

Am sunat la Vila Ambasador 3* si am facut rezervare. Mi se spune sa sun cu o seara inainte sa confirm ca vin. Zis si facut. Insa mi se spune ca nu exista nici o rezervare pe numele meu, da vina pe angajati. Ca sa ma scoata din incurcatura, imi promite ca aranjeaza la Hotel Domogled o camera, unde (ce surpriza) tatal sau este director adjunct.

Hotaram ca nu lucram cu oameni neseriosi, asa ca ajungem la Hotel Ferdinand, unde nu ne-a parut rau sa stam.
Personalul este foarte amabil, hotelul foarte frumos renovat, cu mult bun gust. Au si piscina cu apa termala, cu accesul inclus in pretul camerei, si daca stati mai mult de 4 nopti tariful ajunge sub cel al hotelurilor de 2 stele ale societatii HERCULES (cu Hotel Hercules, Roman, Dacia, Domogled, etc.).
Au si gradina de vara in spate, terasata si frumos amenajata, in stil rustic, dar confortabil. Iar mancarea restaurantului a fost ireprosabila, nu foarte scumpa.
Nota de plata corect facuta, nu este nevoie sa te uiti "la fiecare cifra".

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni