InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
straja-pensiunea Teo
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj straja-pensiunea Teo 
iarna trecuta pentru ski am ales Straja (langa Petrosani)
peisajul superb si partiile intretinute corespunzator ca sa nu mai zic de preturi de cel putin 3 ori mai mici decat in Poiana Fentelor Cool
nu am fost eu in multe locuri prin minunata noastra tara dar la Pensiunea Teo (era un dublex) te tratau regeste ...foarte atenti...in timp ce mancai aranajau sau stergeau masa pentru a observa daca mai ai nevoie de ceva...sublim si asta la doua stele...

Eu la Petrosani nu ma duc!

ti-e frica de mineri cumva? Very Happy

E marfa in Straja..in restul anului nu-i asa scumpa cazarea, chiar merge. De Revelion am sunat insa la o cabana de o stea care avea tarif de 150 000lei/zi si mi-a zis 8 mil/persoana 4 nopti, 5 zile + pensiune completa. E extrem de mult, plus ca aveau camere cu paturi suprapuse etc. N-am nimic impotriva la a fi mai multi in camere, dar sa ceara preturi decente. Asa era de treaba individul, ne-a zis sa ne ducem sa mai cautam si la altii, dar cred ca toti sunt vorbiti si n-avea rost. Plus ca iarna accesul e cu telescaunul, masina o lasi jos. Vara cred ca e de mers sau si in restul anului e ok, nu de Revelion;)

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vara se ajunge lejer cu masina iarna in schimb trebuie sa ai 4x4 sau o masina puternica dotata obligatoriu cu lanturi
nu prea cred eu ca se vorbesc intre ei la straja sunt cca 600 de cabane Surprised
asta cu masina nu il vad ca pe un imediment cel putin si la muntele Mic si la Straja toata lumea isi urca catrafusele si mancarea cu telescaunul si nu vad ce ai putea sa faci pe munte cu masina iarna Shocked

La cabana Platoul Soarelui de 2 stele, pachetul de revelion a cuprins 5 nopti de cazare, bonuri valorice de 120 ron, masa organizata de revelion, cazre in camere de 2-3 locuri cu baie proprie si tv (DigiTV) pentru 7 milioane. Cabanele nu vorbesc intre ele, dar daca vrei sa vii de revelion trebuie sa te hotarasti cam din luna octombrie. Atunci s-au dat locurile la cabana Platoul Soarelui.
Cat despre drumul de acces, pe site-ul Ministerului Intrgrarii Europene apare un proict castigat pt a fi refacut, dar nu stiu care este termenul de executie al lucrarii
Sper ca sezonul viitor sa va primim cu oferte mai bune!

nu inteleg ce rost isi are aceasta reclama "mascata" eu vorbeam de pensiunea " La Teo" nu de platoul soarelui rasare si din ce am observat eu pana sus se ajungea numai cu 4x4 si alea cu lanturi si pe fata si pe spate miramas sa se face ceva cu drumul

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Cazare hoteluri si pensiuni | Forum turism | Despre noi | Promovare turistica | Parteneri | Contact

2005 - 2008 roTurism.com cazare hoteluri si pensiuni